Category Archives: Boodschappen

Wijnprijzen vergelijken

Lust je graag een flesje wijn? Dan weet je dat een goede fles wijn vaak niet goedkoop is. Hier kun je verandering in aanbrengen door vooraf online op zoek te gaan naar de beste deal. Je kunt namelijk fors besparen door de wijnprijzen en acties van diverse winkels en slijterijen in de gaten te houden.

Waar kun je terecht voor betaalbare wijn?

In alle bekende supermarkten zoals Albert Heijn, C1000, Lidl, PLUS en de JUMBO kun je terecht voor overheerlijke wijnen. Natuurlijk kun je ook kiezen voor een plaatselijke of online slijterij/groothandel. Sowieso is het altijd verstandig de aanbiedingen in de gaten te houden.

 

Wat kost een fles lekkere wijn?

Geniet je graag van een fles Chardonnay? De prijzen van een Peter Flemming Estates fles wijn kunnen per winkel variëren. Via fdwijnenwinkel.nl betaal je een prijs van 11,98 euro. Door goede aanbiedingen in de gaten te houden, kun je hier vaak al de helft op besparen. Zo zijn er ook webshops verkrijgbaar waar je 5,99 euro betaalt voor deze fles Chardonnay.

Ook de prijzen voor een fles Sauvignon Blanc kunnen soms flink verschillen. Betaal je voor een fles wijn al snel tussen de 10 en 20 euro, bij wijnvoordeel.nl kun je al snel een fles Sauvignon Blanc kopen voor een bedrag rond de 7 euro. Je kunt natuurlijk ook bij de supermarkt langsgaan, maar dit zijn vaak niet de topwijnen.

 

Bespaar op je aankoop

Wil je ook genieten van wijn en besparen op je aankoop? Ga dan direct aan de slag en ontdek hoeveel euro’s het jou kan opleveren! Naast vooraf de prijzen te vergelijken, kun je vaak ook besparen door middel van kortingscodes. Ja, ook supermarkten en slijterijen doen daar aan mee!

Toiletpapier prijzen vergelijken

Naar het toilet gaan is voor iedereen een dagelijkse bezigheid. Toch zitten er flink wat prijsverschillen tussen het toiletpapier. Dat geldt ook voor de kwaliteit van het toiletpapier. Waar let je nu precies op als je toiletpapier gaat kopen in de supermarkt? Zit er nu echt zoveel verschil tussen of is dat slechts een sprookje?

Uiteraard speelt de kwaliteit van het toiletpapier een grote rol. Dit is mede-afhankelijk van hoeveel lagen papiertjes er op een velletje toiletpapier zitten.

Page toiletpapier vergelijken

Als je de prijzen gaat vergelijken van toiletpapier, zul je erachter komen dat er best grote prijsverschillen aanwezig zijn. Stel je voor dat je toiletpapier regular van Page in huis wilt halen. Via de website drogisterij.nl kun je dit pak toiletpapier aanschaffen voor 10,50 euro. Je kunt deze nog voordeliger kopen via de website agoragezondheid.nl. Dan betaal je slechts 9,90 euro. Het verschil is nihil, maar je bespaart er toch mee!

Edet toiletpapier vergelijken

Toiletpapier soft van Edet kun je ook online aanschaffen of in de winkel kopen. Bij wohi.nl betaal je hiervoor een bedrag van 4,55 euro terwijl je bij drogistgigant.nl slechts een prijs betaalt van 2,79 euro. Dit is toch meer als 1,5 euro verschil voor 4 rollen w.c. papier.

Toiletpapier combineren met vochtige doekjes

Naast het gewone toiletpapier kun je ook gebruikmaken van vochtig toiletpapier. Dat is ideaal als je last hebt van schrale of kapotte billen vanwege te harde ontlasting of als je gebruikmaakt van te hard toiletpapier. Vochtig toiletpapier heeft niet alleen een reinigende werking, maar verzacht ook de pijn.

Natuurlijk is het altijd raadzaam om aanbiedingen in de gaten te houden. Elke supermarkt of drogisterij heeft regelmatig acties waardoor je voordelig toiletpapier kunt aanschaffen.

Diervoeding vergelijken

De voeding van je huisdier

Veel mensen beschikken over een huisdier, natuurlijk wil je het beste voor jouw dier. Een dier is een eenmalige uitgave, maar toch blijft een dier natuurlijk eten. En eten kost ook geld.

Zo kun je bijvoorbeeld besparen op de voeding van je huisdier. Je wilt natuurlijk dat je dier alle voedingsstoffen binnen krijgt die het nodig heeft en die voedingstoffen goed op kan nemen. Daar kan je beter niet op besparen. Je kunt wel besparen en bij jouw voermerk blijven door middel van prijsvergelijking.

Hoe bespaar je op de juiste voeding van je huisdier?

Prijsvergelijking kan bijvoorbeeld via internet. Stel jezelf voor dat je eigenaar bent van een geweldige kat (type vensterbank) die geen muizen vangt, kieskeurig is en maar één merk voer lust. We nemen Whiskas even als voorbeeld. Nat voer, 48 zakjes bij bol.com voor 19,99 euro en via dierenwinkel.nl 22,98 euro. Precies hetzelfde voer, maar wel afgerond 3 euro goedkoper.

Laten we het voorbeeld nemen dat u beschikt over één kat en dat de kat twee zakjes per dag eet. Dan doe je 24 dagen met deze verpakking, dus dan zou je 14 van deze dozen per jaar verbruiken, min 3 euro per doos, dat scheelt dus al 42 euro op jaarbasis.

Je bespaart forse bedragen!

We hopen allemaal dat onze huisdieren een respectabele leeftijd behalen. Stel je voor, je kat haalt een mooie leeftijd van 15 jaar. Dan bespaar je een serieus bedrag van 630 euro! Daar kan je nieuwe kat maar liefst ruim 3 jaar Whiskas van eten! Goed vergelijken is dus erg belangrijk!

Sinaasappelsap

Bij een heerlijk ontbijt met een gekookt eitje, warme broodjes uit de oven, roomboter en kaas hoort natuurlijk een glas versgeperst sinaasappelsap. Er zijn heel veel mensen die iedere ochtend fanatiek aan de slag gaan met een sinaasappelpers of een slowjuicer. Je moet er even de tijd voor nemen, maar dan heb je wel een glas vol met heerlijk versgeperst sap. Gebruik je de slowjuicer, dan hoef je niet alleen het sap van sinaasappels te gebruiken maar kun je ook combineren met ander fruit zoals aardbeien, druiven en bananen.

Zelf persen?
In de meeste gevallen is het gebruik van zo’n juicer maar van korte duur. Het kost tijd, je moet altijd lekker fruit in huis hebben en zo’n juicer moet ook weer schoongemaakt worden. Sinaasappels persen in de supermarkt is ook een mogelijkheid, maar de smaak gaat snel achteruit. Lang bewaren is dus geen optie, wat zou betekenen dat je toch iedere dag opnieuw aan de slag moet. Een pak sinaasappelsap, van concentraat of versgeperst fruit is een goed alternatief en bovendien heel smakelijk.

Een kwestie van smaak
Ga je op zoek naar een voordelig pak sinaasappelsap, dan merk je al snel dat er enorm veel keuze is. Van de versgeperste sappen van Coolbest tot de hele voordelige sappen die zijn gemaakt van concentraat in combinatie met water en zoetstoffen. In de gemiddelde prijsstelling vind je de pakken sinaasappelsap van het eigen supermarktmerk en van de bekende fabrikant Appelsientje. Het is een kwestie van smaak hoeveel je wilt betalen voor een pak sinaasappelsap.

Een kort overzicht:
1,5 liter sinaasappelsap van Coolbest kost ongeveer € 2.-
1,5 liter sinaasappelsap van Appelsientje kost ongeveer € 1,80
1,5 liter sinaasappelsap van het huismerk van de supermarkt kost ongeveer € 1,65
1,5 liter sinaasappelsap van een B-merk kost ongeveer € 1,25

Biologisch voedsel vergelijken in de supermarkt

Biologisch voedsel is een hot item vandaag de dag. Steeds meer mensen stappen over naar een gezonde manier van leven. Toch zijn de prijzen van biologisch eten nog steeds erg hoog. Daarom is het altijd verstandig om de prijzen in de gaten te houden. De prijzen kunnen al snel 40% hoger liggen dan gewoon voedsel.

Er zijn verschillende supermarkten die deze voeding in het assortiment te koop aanbieden. Denk bijvoorbeeld aan Jumbo, Albert Heijn en de Plus. De Aldi en Lidl verkopen ook biologisch voedsel, maar in zeer beperkte mate. Daarom zijn ze niet in deze vergelijking meegenomen.

Het prijsverschil tussen gewone supermarkten is nihil

Uit onderzoek is gebleken dat Jumbo het meest betaalbaar is wanneer het gaat om biologisch voedsel. Het prijsverschil tussen Jumbo, Albert Heijn en Lidl is nihil. Vergelijk je de prijzen onderling tussen biologische winkels zoals Ekoplaza en Estafette, dan ben je gemiddeld zo’n 10% duurder uit bij de duurste biologische winkel.

Opmerkelijke prijsverschillen tussen de biologische winkels en bijvoorbeeld Jumbo is babyvoeding van het merk Hipp. Bij de Jumbo wordt voor deze voeding nog geen 1 euro betaald, terwijl je bij de Natuurwinkel voor dit product een bedrag moet betalen van maar liefst 1,35 euro. Een ander product dat fors in prijs kan verschillen, is bijvoorbeeld chocolade. Dit kan oplopen tot een percentage van wel 25%.

Biologisch voedsel is niet altijd even duur

Soms is biologisch voedsel niet altijd duurder dan gewoon voedsel. Zo kun je bijvoorbeeld bij de Jumbo 0,89 euro betalen voor een pak halfvolle biologische melk. Gemiddeld is een gewoon pak Campina halfvolle melk veel duurder bij Jumbo. Daarom is het verstandig zoveel mogelijk de prijzen met elkaar te vergelijken.

De kwaliteit en prijs van groente en fruit vergelijken

Misschien doe je al jarenlang boodschappen bij dezelfde supermarkt en koop je daar altijd je groente en fruit. Maar misschien koop je het ook wel bij de plaatselijke groenteboer, omdat je dat altijd zo gewend bent. Je hebt nooit iets aan te merken gehad op datgene dat je koopt en de prijs die je daarvoor betaalt.

Vandaag de dag verdwijnen steeds meer de kleinere supermarkten en groenteboeren en moet je opnieuw gaan kiezen voor de kwaliteit en prijs van groente en fruit. Bij welke supermarkt kun je dat nu beste doen?

De beste supermarkten voor groente en fruit

Weet je dat de Lidl al jaren achtereen het beste groente en fruit verkoopt? Al 4 jaar achter elkaar heeft dit Duitse merk zich sterk weten te bewijzen. De Lidl is over het algemeen best goedkoop. Deze discounter heeft de beste verhouding in prijs en kwaliteit.

Naast de Lidl scoort ook Albert Heijn erg hoog wanneer het gaat om de kwaliteit van groente en fruit. De prijzen bij de Albert Heijn liggen echter wel hoger dan bijvoorbeeld bij de Lidl. Zo betaal je bij de Lidl bijvoorbeeld € 1,09 voor een krop ijsbergsla. Bij Albert Heijn betaal je al snel € 1,49. Albert Heijn wordt echter ook op de hielen gezeten door de supermarktketen Jumbo. Deze komt steeds meer in opkomst. Door het gehele land openen er nog steeds diverse vestigingen.

Groente en fruit kopen op de markt

Wil je echt goedkoop groente en fruit kopen? Dan kun je nog altijd het beste terecht op de markt. Ga bijvoorbeeld tegen sluitingstijd. Dan wordt groente en fruit vaak goedkoop van de hand gedaan.

Waar je ook voor kunt kiezen, is het zelf verbouwen van groente en fruit. Dit is nog steeds de meest goedkope manier om je vitamines binnen te krijgen!

Energiedrankjes

energiedrank

Het leven is druk: drukke baan, een druk gezin en een druk sociaal leven. Daarom kun je dan wel eens wat extra energie gebruiken. De energiedrankjes zijn nog steeds met een opmars bezig, maar staan ook vaak ter discussie. Deze discussie voeren wij hier maar niet. De vraag hier is of een energiedrankje wel doet wat het beloofd.

De testproducten

Er zijn drie soorten energiedrankjes getest: Red Bull, een B-merk van de Jumbo en Goood Energy van Royal Club. Gekeken is naar de smaak en naar of het doet wat het belooft te doen: energie leveren.

De uitkomst

Red Bull is de meest bekende energiedrank. Dit drankje heeft ook de bekende smaak die de vele energiedrankjes hebben. Het is mierzoet, maar levert zeker de energie die het belooft. Je moet je alleen afvragen of dat door de cafeïne komt of door de suiker die er in zit. Dit geldt ook voor het B-merk van de Jumbo, al smaakt deze wat wateriger dan Red Bull. Goood Energy van Royal Club is de verrassing in deze categorie. Het smaakt compleet anders dat de andere drankjes en is zelfs in 4 verschillende smaken te verkrijgen: Rapid Raspberry, Unlimited Lime, Maximum Mango en Booming Berry. Ze smaken heerlijk, vooral ijskoud, maar of het extra energie levert, is niet overtuigend genoeg. Goood energy is in ieder geval een lekker verfrissend drankje.

De grote ontbijtkoek test

Of je nu een klein of een groot gezin hebt, in de ochtend is het meestal spits. De één moet nog even snel onder de douche terwijl de ander al wegrent om de bus te halen. Tijd voor een verantwoord en uitgebreid ontbijt is er meestal niet bij. Toch willen we snel even iets in onze maag, want anders voelen we ons flauw. Ontbijtkoek is hiervoor de perfecte oplossing. Goede ontbijtkoek is ook gemakkelijk mee te nemen in de auto, op de fiets of in de trein, zonder gekruimel of geplak.

Ontbijtkoekentest
Voor deze test hebben we 4 verschillende soorten ontbijtkoek laten testen door een 6-tal jongens in een leeftijd tussen de 16 en 18 jaar. We hadden 2 borden, één met plakjes ontbijtkoek van 1 cm dik, en één bord met plakjes ontbijtkoek van 1 cm dik met een laagje roomboter. De jongemannen zaten op de bank en waren druk bezig met laptop, telefoon of computerspelletjes. Tijdens het computeren werden de plakjes weggewerkt, en vroeg ik om commentaar.

De volgende ontbijtkoeken zijn geproefd en getest:
-De meest bekende, Peijnenburg ontbijtkoek, met een prijs van 0,26 Euro per 100 gram
-Plus ontbijtkoek, met een prijs van 0,245 Euro per 100 gram
-De goedkoopste, van Zoelen ontbijtkoek, met een prijs van 0,11 Euro per 100 gram
-De duurste, ambachtelijk bereidde ontbijtkoek van de warme bakker, met een prijs van 0,62 Euro per 100 gram.

De goedkoopste ontbijtkoek van ‘van Zoelen’ bleek erg droog en kruimelig en was moeilijk weg te krijgen. De jongens hebben de droge plakjes laten liggen, maar met roomboter waren ze bijna allemaal op. De Plus ontbijtkoek was droog en toch plakkerig, wat resulteerde in veel vingerafdrukken op het computermateriaal. Dit vonden de jongens helemaal niet fijn en onhandig. De smaak was met en zonder roomboter prima, want alle plakjes waren op. De Peynenburg ontbijtkoek was zeer regelmatig van vorm, beetje vlak van smaak maar wel smeuïg en met en zonder roomboter prima weg te werken. Ook deze plakjes waren allemaal op. De ambachtelijke ontbijtkoek van de warme bakker verdiende echter de voorkeur. Precies goed volgens de jongens; zacht, smeuïg, niet plakkerig en een heerlijke smaak. Roomboter was wel lekker, maar eigenlijk niet nodig.

Conclusie; jongens in de leeftijd tussen de 16 en 18 jaar hebben altijd honger. De lekkerste smeuïge en niet plakkende koek komt gewoon van de warme bakker. Een voordelige en toch lekkere tweede keuze is de ontbijtkoek van Peijnenburg die ook niet kruimelt of plakt.

Boodschappentest: appelsap

In een gemiddeld gezin gaan er wekelijks heel wat pakken appelsap doorheen. Lekker bij het ontbijt, ’s middags uit school, of ’s avonds voor de buis. In kleine meeneempakjes, liter- of anderhalve liter pakken. Smaken verschillen en de supermarkten spelen hier natuurlijk goed op in. Appelsap van een A-merk, van het eigen merk, uit de koeling, of extra gezond door biologische of ecologische teelt.

Prijsverschil
Niet alleen de smaken verschillen, maar de prijzen ook, en daarom was het weleens tijd voor een testje. Want waarom zou je €1,50  betalen voor anderhalve liter appelsap als je voor 50 eurocent minder ook een prima glaasje sap op tafel kunt zetten? In deze moeilijke tijd kan een klein prijsverschil er aan het einde van de maand voor zorgen dat je nog iets over hebt in je portemonnee.

Testje
In de supermarkt pak ik van alle soorten appelsap een pak mee. Het gewone favoriete merk (=goudappeltje) , het huismerk, een duur A- merk, een biologisch sapje en twee goedkope varianten.

– Supermarkt huismerk €0.99 per anderhalve liter
– Goudappeltje €1,63 per anderhalve liter
– Appelsap mild en troebel €1,85 per anderhalve liter
– Harthof appeldrink €0,89 per anderhalve liter
– Surango appelsap €0.89 per anderhalve liter
– En Flevosap 2.18 per anderhalve liter

Na een weekje proeven en keuren waren we het gezamenlijk eens. Goudappeltje vonden we nog steeds lekker en kwam op de derde plaats. Appelsap mild en troebel had wat weinig smaak, maar drinkt wel erg lekker weg en kwam daardoor op de tweede plaats. En de winnaar werd Surango Appelsap, fris en vol smaak, en ook nog eens heel voordelig. Een besparing van 70 eurocent per anderhalve liter appelsap betekende voor ons een verschil van bijna 5 Euro per week, en dat is zeker de moeite waard.