Sinaasappelsap

Bij een heerlijk ontbijt met een gekookt eitje, warme broodjes uit de oven, roomboter en kaas hoort natuurlijk een glas versgeperst sinaasappelsap. Er zijn heel veel mensen die iedere ochtend fanatiek aan de slag gaan met een sinaasappelpers of een slowjuicer. Je moet er even de tijd voor nemen, maar dan heb je wel een glas vol met heerlijk versgeperst sap. Gebruik je de slowjuicer, dan hoef je niet alleen het sap van sinaasappels te gebruiken maar kun je ook combineren met ander fruit zoals aardbeien, druiven en bananen.

Zelf persen?
In de meeste gevallen is het gebruik van zo’n juicer maar van korte duur. Het kost tijd, je moet altijd lekker fruit in huis hebben en zo’n juicer moet ook weer schoongemaakt worden. Sinaasappels persen in de supermarkt is ook een mogelijkheid, maar de smaak gaat snel achteruit. Lang bewaren is dus geen optie, wat zou betekenen dat je toch iedere dag opnieuw aan de slag moet. Een pak sinaasappelsap, van concentraat of versgeperst fruit is een goed alternatief en bovendien heel smakelijk.

Een kwestie van smaak
Ga je op zoek naar een voordelig pak sinaasappelsap, dan merk je al snel dat er enorm veel keuze is. Van de versgeperste sappen van Coolbest tot de hele voordelige sappen die zijn gemaakt van concentraat in combinatie met water en zoetstoffen. In de gemiddelde prijsstelling vind je de pakken sinaasappelsap van het eigen supermarktmerk en van de bekende fabrikant Appelsientje. Het is een kwestie van smaak hoeveel je wilt betalen voor een pak sinaasappelsap.

Een kort overzicht:
1,5 liter sinaasappelsap van Coolbest kost ongeveer € 2.-
1,5 liter sinaasappelsap van Appelsientje kost ongeveer € 1,80
1,5 liter sinaasappelsap van het huismerk van de supermarkt kost ongeveer € 1,65
1,5 liter sinaasappelsap van een B-merk kost ongeveer € 1,25

Biologisch voedsel vergelijken in de supermarkt

Biologisch voedsel is een hot item vandaag de dag. Steeds meer mensen stappen over naar een gezonde manier van leven. Toch zijn de prijzen van biologisch eten nog steeds erg hoog. Daarom is het altijd verstandig om de prijzen in de gaten te houden. De prijzen kunnen al snel 40% hoger liggen dan gewoon voedsel.

Er zijn verschillende supermarkten die deze voeding in het assortiment te koop aanbieden. Denk bijvoorbeeld aan Jumbo, Albert Heijn en de Plus. De Aldi en Lidl verkopen ook biologisch voedsel, maar in zeer beperkte mate. Daarom zijn ze niet in deze vergelijking meegenomen.

Het prijsverschil tussen gewone supermarkten is nihil

Uit onderzoek is gebleken dat Jumbo het meest betaalbaar is wanneer het gaat om biologisch voedsel. Het prijsverschil tussen Jumbo, Albert Heijn en Lidl is nihil. Vergelijk je de prijzen onderling tussen biologische winkels zoals Ekoplaza en Estafette, dan ben je gemiddeld zo’n 10% duurder uit bij de duurste biologische winkel.

Opmerkelijke prijsverschillen tussen de biologische winkels en bijvoorbeeld Jumbo is babyvoeding van het merk Hipp. Bij de Jumbo wordt voor deze voeding nog geen 1 euro betaald, terwijl je bij de Natuurwinkel voor dit product een bedrag moet betalen van maar liefst 1,35 euro. Een ander product dat fors in prijs kan verschillen, is bijvoorbeeld chocolade. Dit kan oplopen tot een percentage van wel 25%.

Biologisch voedsel is niet altijd even duur

Soms is biologisch voedsel niet altijd duurder dan gewoon voedsel. Zo kun je bijvoorbeeld bij de Jumbo 0,89 euro betalen voor een pak halfvolle biologische melk. Gemiddeld is een gewoon pak Campina halfvolle melk veel duurder bij Jumbo. Daarom is het verstandig zoveel mogelijk de prijzen met elkaar te vergelijken.